Po výborném prvním poločase zasloužená výhra na závěr sezony

Červené karty:

Rozhodčí: Košan - Kříž,  Szikszay

SK Klatovy 1898: J. Rojík - L. Bálek (46. Z. Cibulka ) , M. Lukeš , J. Sojka , K. Pavlík , D. Dolanský (46. P. Kotrba ) , M. Marek (46. L. Krásný ) , F. Diviš , M. Janda , D. Pavlovič (46. D. Tříska ) , D. Žáček

SK Aritma Praha: J. Stareček - J. Maršál (89. J. Olšiak ) , J. Štohanzl , M. Polom , D. Baran , R. Turák , J. Beneš [ J. Troníček , D. Kocour (81. N. Savulkin ) , M. Bedrna , T. Modr

Klatovy na svém hřišti přivítaly v rámci posledního kola pražskou Aritmu. Domácí fotbalisté se tímto zápasem rozloučili jak se sezónou, tak i s trenérem Michalem Čadkem, pro kterého to bylo poslední utkání v roli trenéra. Jeho svěřenci mu ale nepřipravili moc pěknou rozlučku, neboť nezachytili začátek zápasu a třígólové manko nedokázali dotáhnout.

Aritma rozhodla o své výhře během úvodní dvacetiminutovky. Po pár minutách jako první udeřil Turák, kterého následoval Polom a Kocour. Pražané měli i další šance, ale spokojeni byli jistě i se třemi góly. Klatovy zaspaly start a první poločas hrubě nezvládly. Do druhé půle přišly nové tváře a byli to domácí, kteří se herně zvedli. Odpověď v podobě gólu ale nepřišla, hosté zápas dohráli s nulou a na závěr sezóny získali cenný skalp.

zdroj: fotbalunas.cz

Ohlasy

Michal Čadek, trenér: Do posledního zápasu sezóny jsme nevstoupili vůbec dobře a po dvaceti minutách jsme prohrávali 0:3. V podstatě se opakovalo to, co tři neděle zpět. Ve druhé půli obrovské zlepšení, tentokrát bez zakončení, které by zápas zdramatizovalo. Nic, je konec, padesát bodů je slušným počinem. Přeji klatovskému fotbalu lepší sezóny než byla ta jarní. Děkuji klukům, že to se mnou vydrželi.

Tomáš Kubr, trenér: Spokojený jsem především s prvním poločasem a vstupem do něj. Ve dvacáte minutě jsme vedli o tři branky a nutno říci, že zaslouženě. Další dvě šance jsme ještě nedali. Takový poločas bych si dokázal představit častěji. Druhý poločas jsme polevili, soupeř prostřídal a my jsme přečkali jeho šance. Závěr zápasu jsme dohráli s nulou, což je dobré pro gólmana i pro celou obranu. Po sérii špatných výsledků jsme proměnili šance a dostavil se i výsledek.