Zlaté tři body

03.11.2018 | Petra Bařinová

A-muži vyhráli v Přešticích ( ve Zruči u Plzně proti Přešticím - pro "šťourali" :-) ) po zlepšeném výkonu ve druhém poločase

13. kolo | Sobota 03.11.2018, 10:30

Tělovýchovná jednota Přeštice - SK Aritma Praha

Branky: Strejček - Macek,  Macháček

Žluté karty: 50. T. Kristl , 84. L. Mudra - 18. M. Bedrna , 81. J. Beneš .

Rozhodčí: Kyncl Tomáš - ŠIMEČEK Libor, SZIKSZAY Ladislav

Tělovýchovná jednota Přeštice: L. Růžička - M. Růžička , L. Mudra (86. P. Bešta) , T. Skála , Z. Sýkora (67. S. Staněk ) , T. Kristl(52. J. Duchek ) , I. Blahoudek, M. Strejček , J. Kulhánek (86. J. Pavlík ) , V. Lecjaks , J. Milota(78. T. Přibáň )

SK Aritma Praha: J. Stareček - O. Rybka , D. Macháček (89. V. Pecháček ) , M. Bedrna , J. Beneš, J. Junek , R. Turák , D. Frnoch , T. Modr , M. Macek , J. Troníček

Komentář

Před zápasem dělilo mezi sebou oba celky osm bodů. Domácí se drží v horní polovině tabulky, a tak na Pražany nečekalo nic jednoduchého. To se zejména v prvním poločase potvrdilo, ale v tom druhém dokázala Aritma dokazala máknout a strhnout vedení na svou stranu. Utkání se hrálo ve Zruči u Plzně, nikoliv v Přešticích.

První půle pro domácí

Domácí přišli o výhodu domácího prostředí, ale zejména v prvním poločase jako by to nebylo znát. Stareček musel zasahovat proti střele zpoza vápna. Poté se dostala do šance Aritma, ale byl z toho protiútok. Frnoch prohrál souboj, centr na zadní tyči našel Strejčka a ten v 17. minutě otevřel skóre zápasu - 1:0.

Pražané měli dobrou příležitost na vyrovnání. Domácí hráč podklouzl, míč se dostal k Benešovi. Ten posunul na Macka, ale místo přiblížení se k brance pálil zpoza vápna a připravil se tak o lepší střeleckou pozici. První poločas se dohrával nahoru dolů po vápna, kde měly Přeštice navrch.

Aritma nepříznivý stav otočila

Jakoby vyměněni vstoupili hosté do druhé půle. Naopak Přeštice následné dějství trochu podcenily a byly za to následně potrestány vyrovnávacím gólem. V 57. minutě Bedrna centroval z pravé strany, Macek předskočil obránce a hlavou mířil přesně - 1:1. Domácí hrozili z dlouhých autů, ale kýžený vedoucí gól nepřišel. Obrana musela za pět dvanáct zastavovat průniky Turáka.

V 69. minutě byli hosté za svou aktivitu odměněni podruhé. Beneš sebral odražený míč, poslal jej mezi obránce na Junka a ten pálil do tyče. Od ní se míč odrazil k Macháčkovi, který měl snadnou pozici - 1:2. Přeštice neměly co ztratit, a tak vrhly vše do útoku. Vedení ale mohla navýšit Aritma. Turák našel Macháčka, který postupoval sám od půlky hřiště, ale Růžička následné zakončení vyrazil.

Poté se do přečíslení dostal Junek, ale následnou přihrávku mířil na paty Macka, který měl míč po nohou a s jeho zakončením si opět věděl rady Růžička. A když byla zblokována i střela Frnocha po podklouznutí Modra, bylo jasné, že se na výsledku již nic nezmění, neboť závěr zápasu si Pražané pohlídali a odvezli se plný počet bodů.

Tomáš Kubr, trenér: "Hrálo se ve Zruči u Plzně, kde bylo fantasticky připravené hřiště, klobouk dolů. Na podzim jsme na lepším nehráli. Domácí byli od začátku lepší, byli více na míči a potvrzovali formu. Ve druhém poločase jsme se probudili, hráli jsme agresivněji, vyhrávali souboje. Domácí polevili a my jsme toho využili. Postupem času Přeštice prostřídaly a vrhly vše do útoku. V závěru jsme si zápas už pohlídali, mohli jsme ještě nějaký gól přidat."

Nejbližší zápasy mužů a dorostů

Muži A | Sobota 17.11.2018, 10:15
SK Aritma Praha - SK Klatovy 1898

Muži B | Sobota 17.11.2018, 13:30