Starší přípravka se na Xaverově prezentovala pěkným fotbalem, vítezství z toho však nebylo

15.05.2018 | Jan Brych
U11

V neděli dopoledne čekal naše hráče velmi těžký soupeř. Starší přípravka Xaverova má dobrý hráčský kádr a to díky spolupráci tamějšího klubu s ligovou Slavií Praha.

15. kolo | Neděle 13.05.2018, 17:00

SC Xaverov Horní Počernice - SK Aritma Praha

Komentář

Utkání začalo náporem Aritmy, který na hřišti s Kubou Mejzlíkem v brance vyústil v několik dobrých příležitostí. Bohužel však zůstalo jen u nich a tak zanedlouho zahřmělo na druhé straně, když se po samostatné akci prosadil obránce Xaverova. Jeho tvrdá rána se zastavila až v aritmácké síti. Odpovědí na inkasovaný gól bylo ještě větší snažení aritmáků před brankou Xaverova, jenže ke gólu to nevedlo. Nejblíže k němu měl několikrát David Jakubka, ale výborně chytající brankář domácích si s jeho pokusy poradil. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala a šance se střídali na obou stranách. Z řad Aritmy měli blízko ke gólu Adam Tříska a Václav Picek, střela druhého jmenovaného však neměla potřebnou razanci. Adam Tříska naopak branku z dobré pozice přestřelil, když perfektně vypíchl míč domácímu útočníkovi. Naneštěstí, domácí své šance alespoň z části využili. K první trefě přidali hráči Xaverova do poločasu ještě dvě. Když už se zdálo, že poločas skončí tříbrankovým rozdílem, Aritma zahrávala rohový kop. Míč si z centru našel Matěj Junek a na třikrát se mu podařilo otevřít aritmácký gólový účet na tomto hřišti. Na druhém hřišti byl tým z Vokovic efektivnější. Do listiny střelců se zapsal dvakrát Teo Vaverka, Václav Holubovský a Mohamed Abubakr, který zády tečoval střelu Kuby Procházky.

Ve druhé polovině utkání na hřišti s Jakubem Mejzlíkem v brance byli domácí mírně lepším týmem. Nicméně hráči Aritmy se nevzdávali. Po pěkném sóle orazítkoval tyč David Tříska. Jeho bratr Adam byl o několik chvilek později úspěšnější a rozjásal příznivce našeho klubu. Trojice hráčů Adam Tříska, David Tříska a David Jakubka odehrála téměř celé utkání a nutno říct, že velmi dobře. Další pěkný fotbalový moment přinesl závěr třetí čtvrtiny. Ihned po obdržené brance si vzal míč David Jakubka, porozhlédl se po hřišti a viděl mezi dvěma obránci skvěle naběhnutého Petra Horáka. Následovala pravá česká ulička a Petr si poté mistrovsky počínal při zakončení. V posledním dějství soupeř sešlápnul plyn a přidal několik slepených gólů, které se promítly do závěrečného skóre.

Nutno říci, že na závěr už na našich borcích byla vidět únava. I přes velký počet omluvenek ukázal tým kvalitní fotbal. Všichni kluci, kteří na zápase byli, si zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon!

Nejbližší zápasy mužů a dorostů

Muži A | Sobota 17.11.2018, 10:15
SK Aritma Praha - SK Klatovy 1898

Muži B | Sobota 17.11.2018, 13:30