Jedna povedená akce domácích rozhodla zápas, Aritma se rozloučila s fanoušky výhrou

11.06.2018 | Petra Bařinová

Tatran Sedlčany odjel k předposlednímu zápasu letošní sezóny do Prahy bez sedmi hráčů. Hosté se museli obejít v hlavním městě bez Vančáta, Lípy, Pavla, Repetného, Krůty, Němce, Sirotka a Hofmana, kteří chyběli z různých důvodů. Pod výsledek utkání se to nakonec podepsalo a Aritma vyhrála, přestože ji hosté dlouho drželi na uzdě. Rozhodl jediný gól.

29. kolo | Sobota 09.06.2018, 10:15

SK Aritma Praha - TJ Tatran Sedlčany

Branky: Glasnovič

Žluté karty: Beneš - Kvěch, Soldát

Rozhodčí: Šmat - Nehasil, Talpáš

SK Aritma Praha: Stareček - Beneš, Glasnovič, Plechatý (20. Volek ), Troníček, Kraus, Modr, Baran ( 91. Mareš ), Vávra, Petrák (80. Bychkov ), Rybka

TJ Tatran Sedlčany: Glogar - Vystyd, Kdolský, Haas, Senft, Hájek, Kvěch, Dvořák, Lípa, Brotánek, Soldát

Komentář

Ačkoliv Sedlčany přijely do Prahy v okleštěné sestavě, do utkání ovšem nevstoupily vůbec špatně. Naopak. Již v osmé minutě utkání trefil domácího brankáře Vystyd a odmítl poslat svůj tým do vedení. Po deseti minutách přišla další velká šance hostů, když Kdolský založil rychlý protiútok a našel Lípu. Krásná fotbalová akce pokračovala přihrávkou na Haase, který našel volného Dvořáka, a následná střela posledního jmenovaného hráče skončila s přispěním teče těsně vedle šibenice.

Haas hrál velice dobrý zápas a uprostřed prvního poločasu málem vybojoval pro Sedlčany pokutový kop, jenže píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Domácím spadl ze srdce obrovský kámen a krátce na to navíc mohli sami udeřit. Sedlčany špatně rozehrály rohový kop a domácí fotbalisté se řítili tři na jednoho, jenže Hájek dokázal nájezd protihráčů zpomalit a následnou střelu Glogar nohou fantasticky vytěsnil mimo bránu. Ještě před přestávkou měl šanci Vystyd, jenže hlavičkoval nad.

Hosté ani po přestávce nepolevili a nadále usilovali o vstřelení vedoucí a zároveň úvodní branky utkání. O zakončení se postarali Senft, Kdolský, Soldát, Dvořák a Kvěch, jenže domácí brankář byl při všech střelách na místě a několik jich také skončilo mimo. Vystyd hrál skvělý zápas, když si v úvodu a závěru prvního poločasu vytvořil šanci a další dvě přišly po přestávce, jenže ani po jednom z rohových kopů nedokázal přesně zakončit, a tak se na úvodní gól stále čekalo.

Další dobrou brankovou příležitost měl Dvořák, jenž předvedl fenomenální individuální akci, během které pronikl až do pokutového území a na vzdálenější tyči hledal agilního Haase, kterému chyběl krok k tomu, aby míč poslal do prázdné brány. Dvořák se v dalším průběhu uvedl ve skvělém světle ještě jednou, když po špatném odkopu brankáře Starečka vypálil z poloviny hřiště, odkrytou bránu ovšem netrefil. Kdolský a Senft rozehráli volný přímý kop, ale trefili pouze zeď.

Sedlčany zahazovaly jednu šanci za druhou a nakonec na to doplatily. Jako poslední mohl poslat hosty do vedení Haas, jenže překonaného brankáře domácího týmu zachránil jeden z obránců, který míč na brankové čáře odvrátil hlavou do bezpečí. Sedlčanům zkrátka nebyl gól přán a sedmnáct minut před koncem zápasu přišla obrovská facka. Aritma rozjela nádhernou kombinační akci na jeden dotek, na jejímž konci stál přesně zakončující Glasnovič, která zápas rozhodl.

zdroj: fotbalunas.cz

Jiří Voráček (vedoucí týmu): „ Hned na začátku musím naše mužstvo pochválit za předvedenou hru a bojovnost,škoda jen neproměněných šancí.Opět se ukázalo že náš největší problém je proměňování šancí. Domácí si vytvořili jednu tutovku, kterou proměnili.“

Nejbližší zápasy mužů a dorostů

Muži A | Sobota 17.11.2018, 10:15
SK Aritma Praha - SK Klatovy 1898

Muži B | Sobota 17.11.2018, 13:30