K bodům bylo blízko

27.09.2017 | Petra Bařinová

Nebyl to takový válec a gólový přísun, jako Březová doma umí. Proti Aritmě ještě dvacet minut před koncem prohrávala, ale zásluhou P. Peterky a Kašpara utkání otočila ve svůj prospěch.

7. kolo | Sobota 23.09.2017, 10:30

FK Olympia Březová - SK Aritma Praha

Branky: Peterka, Kašpar - Beneš

Žluté karty: Beneš

Rozhodčí: Cupl - Cihlář, Simbartl

FK Olympia Březová: Štrunc - Peterka ( 66. Burkyt ), Veselovský, Martinec ( 92. Kursa ), Neumann, Krlička, Peterka (72. Motl), Kašpar, Vůjtech (59.Šellong ), Vaněček, Šaloun

SK Aritma Praha: Stařeček - Frnoch, Troníček, Vávra, Hrabák, Glasnovič, Beneš, Turbák, Plechatý, Junek ( 84. Macek ), Baran (75. Volek )

Glasnovičův první nepovedený nájezd

Začátek zápasu patřil domácím, z optické převahy proti dobře bránícím Pražanům ale nic nevytěžili. Fotbalu nepomohl ani mokrý a měkký trávník, na němž balón utíkal hráčům více než obvykle.

Postupem času se Aritma dostala více do hry a jako první si vytvořila šanci ke skórování. Turbák odcentroval ze strany a tečovaný míč se dostal na penaltu k Plechatému. Bývalý záložník Karlových Varů zamířil do šibenice Štruncovy brány, ale s pomalou střelou neuspěl.

Mnohem větší příležitost poté zahodil Glasnovič. Vůjtěch zachyboval při rozehrávce a chorvatský forvard se řítil sám na Štrunce, jenže prováhal správný čas k zakončení a následně trefil gólmana Březové do nohy.

Domácí zahrozili Kašparem, který si naběhl na dlouhý balón Vaněčka a Starečkovu klec přestřelil. Opatrný první poločas tak skončil bezgólovým výsledkem 0:0.

Závěr zápasu jako z filmu

Čtyři minuty po změně stran vstřelila Aritma velmi šťastnou branku. Po rychlém protiútoku dostal přihrávku Jan Beneš a jeho nepovedený centr zaplachtil až za domácího brankáře k tyči! Stejný hráč mohl po chvíli navýšit vedení Pražanů, jenže z velkého vápna přestřelil.

Poté Hrabák krásně vysunul Glasnoviče, který hlavou přehodil vyběhnuvšího Štrunce, ale jeden z Březovských beků stihl vykopnout míč z brankové čáry! Aritma v těchto fázích zápasu létala a svého soupeře jasně přehrávala, Turbákova hlavička však ke druhému gólu také nevedla.

A když neuspěl Glasnovič ani při dalším sólo úniku po Benešově pasu, bylo jasné, že přijde trest. Stalo se tak v 71. minutě, když Vaněček odcentroval do vápna a prodloužený balón usměrnil Petr Peterka na zadní tyči do brány!

Za chvilku se dostal do šance Vaněček, který obehrál jednoho z beků Aritmy a následně i brankáře Starečka, vyhnal se však z ideální střelecké pozice a trefil pouze tyč!

Poslední minuty nabídly pořádné drama. Aritma pro sebe mohla urvat zápas Volkem v 88. minutě, jenže střídající útočník po Mackově přihrávce z metru nepochopitelně a neuvěřitelně přestřelil bránu! A tak přišla standardka Březové, naběhnuvší si Jan Kašpar a převeliká radost v táboře domácích!

zdroj: fotbalunas.cz

Trenér Petr Peterka: „Jsme velice rádi, že jsme utkání v domácím prostředí zvládli. Soupeř byl velice silný, prezentoval se důkladnou obranou. Na půlce hřiště čekal na naši chybu, které se několikrát dočkal, a hrozil z brejků, jednoznačně nás podržel brankář Štrunc. Dobře zahráli také Petr Peterka na kraji zálohy a ve středu Jan Vůjtěch.“

Trenér Tomáš Kubr: „Místo toho, abychom využili některé z našich šancí a vyhráli, tak jsme v závěru ztratili všechny body. Žádného jednotlivce bych nevyzdvihl. Kvůli nezvládnutému závěru zápasu nikoho jmenovat nebudu.“

zdroj: fotbalunas.cz

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

B-muži marně hledají střelce

Další z mnoha zápasů. kdy béčko hraje dobře a umírá na neproměňování vyložených šancí. Již třetí zápas v řadě, kdy soupeři...

Výhra U17 na hřišti Benešova

Konečně jsme se dočkali prvního ligového vítězství mladších dorostenců U17.

Do třetice vše dobrého

V posledních třech zápasech naše áčko remizovalo a až na půdě Doubravky zvítězilo v rozstřelu 11:10 !!!

Víkend 21.-22.10.

Garda tentokrát v plné síle

Nepovedený den U19

První bod U14